Povodom 9. maja - Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope, Grad Sarajevo u saradnji sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Sarajevu organizira okrugli stol pod nazivom “Evropsko naslijeđe Sarajevo: Historijska perspektiva”.

Učesnici su:

Prof.dr. Amra Šačić Beća – „ Aquae S (...?) – ilirski i rimski grad na sarajevskom polju“

dr. Almir Peco „Prostor Sarajeva u srednjem vijeku“

dr. Elma Korić „Sarajevo u osmanskom periodu“

dr. Minela Radušić „Bosanskohercegovački glavni grad u austrougarskom periodu“

Prof. dr. Amir Duranović „Sarajevo: grad koji raste.“

Akademik prof. dr. Husnija Kamberović - „Značaj 9.maja za Sarajevo“

Moderatorica : Prof. dr. Amra Šačić Beća

Okrugli stol će se održati 9. maja 2025. godine sa početkom u 18.00 sati u Vijećnici (Brodac 1, Sarajevo).

Ulaz je slobodan svim zainteresiranim uz prijavu prisustva  na mail adresu grad@sarajevo.ba