Povodom 9. maja - Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope, Grad Sarajevo u saradnji sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Sarajevu organizira okrugli stol pod nazivom “Evropsko naslijeđe Sarajevo: Historijska perspektiva”.
Učesnici su:
Prof.dr. Amra Šačić Beća – „ Aquae S (...?) – ilirski i rimski grad na sarajevskom polju“
dr. Almir Peco „Prostor Sarajeva u srednjem vijeku“
dr. Elma Korić „Sarajevo u osmanskom periodu“
dr. Minela Radušić „Bosanskohercegovački glavni grad u austrougarskom periodu“
Prof. dr. Amir Duranović „Sarajevo: grad koji raste.“
Akademik prof. dr. Husnija Kamberović - „Značaj 9.maja za Sarajevo“
Moderatorica : Prof. dr. Amra Šačić Beća
Okrugli stol će se održati 9. maja 2025. godine sa početkom u 18.00 sati u Vijećnici (Brodac 1, Sarajevo).
Ulaz je slobodan svim zainteresiranim uz prijavu prisustva na mail adresu grad@sarajevo.ba